Zmiany w przepisach podatkowych w 2018 roku
Zapraszamy na darmowe spotkanie Business Brunch: Zmiany w przepisach podatkowych w 2018 roku. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2017 r. w Warszawie, przy ul. Cybernetyki 9, bud. B.
Zakres tematyczny
W trakcie spotkania zostaną poruszone m.in. następujące zagadnienia:
1. Wprowadzenie mechanizmu podzielonej płatności:
- split payment w Polsce – dobrowolny czy obowiązkowy,
- zasady regulowania należności objętych systemem podzielonej płatności;
- korzyści dla podatnika wynikające z zastosowania podzielonej płatności;
- rachunki bankowe dla systemu split payment;
- odpowiedzialność za rozliczenia w trybie split payment;
- podzielona płatność a JPK.
2. Wprowadzenie „minimalnego podatku”
Wyłączenie stosowania przepisów o cenach transferowych w zakresie spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego lub Skarbu Państwa, zmiany w zakresie ulgi badawczo–rozwojowej, ograniczenie tzw. zwolnienia dla dywidend.
3. Zmiany w zakresie przychodów i kosztów podatkowych, m.in.:
- zyski kapitałowe jako nowe źródło przychodów;
- przychody z tytułu nieodpłatnego przekazania rzeczy i praw jako nowa kategoria przychodów;
- doprecyzowanie przepisów w zakresie kosztów pośrednich – ujęcie podatkowe uzależnione od ujęcia rachunkowego.
4. Wprowadzenie systemu STIR (system teleinformatyczny izby rozliczeniowej):
- cel wprowadzenia systemu;
- kto zostanie objęty nowym systemem;
- częstotliwość przekazywania danych o transakcjach;
- skutki i potencjalne zagrożenia dla podatników.
5. Katalog dobrych praktyk minimalizujący ryzyko podatkowe przy nieświadomym uczestnictwie
w karuzelach podatkowych.
Prelegenci
Agata Nieżychowska
Tax Advisor | Tax Director, Accace
Agata Nieżychowska jest doradcą podatkowym z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze doradztwa podatkowego, które zdobywała w jednej z firm tzw. wielkiej czwórki oraz w renomowanych międzynarodowych kancelariach prawnych. Zajmowała się przede wszystkim kompleksowym i stałym wsparciem podatkowym podmiotów z sektora nieruchomości, branży energetycznej, w tym energetyki odnawialnej, farmaceutycznej, FMCG, mediów i reklamy oraz funduszy inwestycyjnych. Prowadziła liczne projekty optymalizacji podatkowej, restrukturyzacji, fuzji i przejęć, nabywania i zbywania aktywów, w tym dla międzynarodowych grup kapitałowych i czołowych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych. Nadzorowała kompleksowe przeglądy podatkowe, w tym przed i po transakcyjne przeglądy typu due diligence oraz tax compliance. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku CIT, w tym cen transferowych, podatku VAT, podatku od nieruchomości oraz akcyzy.
Katarzyna Rogowska
Tax Advisor | Tax Consultant, Accace
Katarzyna Rogowska jest doradcą podatkowym przy Mazowieckim Oddziale Krajowej Izby Doradców podatkowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z jedną z krakowskich firm doradczych,
a także z renomowaną łódzką kancelarią prawno-podatkową. W ramach codziennego wsparcia dla przedsiębiorców w ich działalności businessowej zajmowała się zagadnieniami związanymi przede wszystkim z podatkami PIT oraz VAT, w tym reprezentując klientów w kontaktach z organami podatkowymi, organami kontroli skarbowej oraz w postępowaniach sądowo-administracyjnych. Jest absolwentką Wydziału Prawa
i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Dodatkowe informacje o spotkaniu
Na spotkanie zapraszamy w szczególności przedsiębiorców, głównych księgowych, pozostałych pracowników działów księgowych, podatkowych, prawnych, członków zarządów spółek.
Zapisy online przyjmowane są od pracowników firm i osób związanych z tematyką. W tym celu w zgłoszeniu należy podać nazwę firmy, stanowisko, adres e-mail (firmowy). Nie przyjmowane są zgłoszenia od osób prywatnych. Liczba miejsc jest ograniczona.
Rejestracja
Bardzo prosimy o zgłoszenia poprzez wysłanie wypełnionego formularza na stronie lub pisząc
na adres adrianna.placzkowska@accace.com.
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. W przypadku rezygnacji z udziału w terminie późniejszym niż 3 dni przed rozpoczęciem wydarzenia pobierana jest opłata w wysokości 50 zł. Organizator zastrzega sobie prawo odmowy uczestnictwa bez podawania przyczyny.