Bezpłatny dwudniowy warsztat z zakresu równościowego zarządzania i pracy w zespole
Miejsce szkolenia: Wrocław, ul. Legnicka 65
Termin szkolenia: 25-26 czerwca
Zapraszamy mężczyzn na bezpłatny warsztat z zakresu równościowego zarządzania i pracy w zespole
Przyjdź i dowiedz się:
- jak wykorzystać w pełni potencjał swój i swoich pracowników,
- w jaki sposób rozwiązywać konflikty i realizować zadania, aby motywować cały zespół do pracy
- dowiedz się wiecej o równościowym zarządzaniu i podnieś swoje kompetencje w zakresie komunikacji wrażliwej na płeć i wspólpracy,
- poznaj zasady komunikacji asertywnej i wolnej od przemocy,
- jak wspierać postawy równościowe w swoim miejscu pracy,
- poznaj regulacje i przepisy prawne związane z ideą równego traktowania kobiet i mężczyzn w miejscu pracy
- jak działać na rzecz równości i równych szans – poznaj możliwości w swoim najbliższym otoczeniu, w kraju i inicjatywy międzynarodowe i unijne organizacji i instytucji działających na rzecz równości i równych szans.
Program warsztatu
I dzień:
Ja w zespole- rozwijanie i podnoszenie swoich umiejętności i kompetencji liderskich, społecznych związanych z zarządzaniem i pracą zespołową uwzględniającą rozwiązywanie konfliktów i empatyczną komunikację, wspieranie kompetencji pobudzających rozwój potencjału indywidualnego każdego z Uczestników.
II dzień:
Różni, ale równi- poznanie mechanizmów stereotypizacji i rozpoznawania praktyk dyskryminujących zarówno kobiety, jak i mężczyzn w miejscu pracy, analiza przypadków i wzmacnianie postaw obywatelskich i aktywnych zorientowanych na docenianie różnorodności i współpracy. Zapoznanie Uczestników z kontekstem międzynarodowym polityki równości i przedstawienie kontekstu międzynarodowego w zakresie rozwiązań prawnych i społecznych.
Więcej o warsztacie
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza mężczyzn zatrudnionych w administracji i działających w organizacjach pozarządowych do udziału w bezpłatnym warsztacie z zakresu zarządzania równościowego i komunikacji wrażliwej na płeć i mężczyzn dla kobiet i mężczyzn pracujących w administracji oraz działających w sektorze pozarządowym na Dolnym Śląsku.
W ramach realizowanego projektu „Różni, ale równi- kobiety i mężczyźni w życiu lokalnym” kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz równości płci w miejscu pracy w administracji i sektorze pozarządowym w regionie Dolnego Śląska, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza do udziału w bezpłatnym 16 godzinnym bloku warsztatowym adresowanym do mężczyzn z Dolnego Śląska.
Chcemy zachęcać również mężczyzn, aby włączali się w działania na rzecz równościowego traktowania kobiet i mężczyzn w miejscu pracy i zachęcić do wspólnej rozmowy na ten temat podczas pracy warsztatowej.
Zapraszamy na dwudniowy 8-godzinny warsztat z zakresu równości szans kobiet i mężczyzn w miejscu pracy mężczyzn zatrudnionych na wyższym i średnim stanowisku pracy w administracji i/lub działających w organizacjach pozarządowych na terenie Dolnego Śląska. Warsztat jest prowadzony przez dwóch trenerów, metodami aktywizującymi (praca w grupie, prezentacja trenerska, analiza przypadków). Udział w warsztacie jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, poczęstunek i obiad.
Udział w warsztacie
Zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania zgłoszeń na formularzu zgłoszeniowym na adres mailowy: malgosia.barrek@dfop.org.pl i/lub pocztą tradycyjną na adres: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, pl. Solidarności 1-3-5 pok. 515, 53-661 Wrocław i/lub telefonicznie i faxem na nr 71 793 23 24.
Na zgłoszenia czekamy do 19 czerwca. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty odbędą się we Wrocławiu. Organizator nie zwraca kosztów dojazdu.
Więcej informacji
Osoby zainteresowane uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu:
Koordynatorka projektu
Maria Mika
maria.mika@dfop.org.pl
Tel. 71 793 23 24
Ekspertka ds. Gender
Małgorzata Barrek
malgosia.barrek@dfop.org.pl
tel. 71 793 23 24
Biuro Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku od 8:30 do 16:30. Adres: Wrocław, pl. Solidarności 1-3-5, V p. p. 515.