Komunikacja międzykulturowa – czyli nabierz dystansu do tego, co Ci się wydaje

Miejsce szkolenia: Kraków, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ
Termin szkolenia: 17 kwietnia 2012, godz. 17.00 – 20.00

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym warsztacie: Komunikacja międzykulturowa. 

Obecnie coraz częściej pracujemy, komunikujemy się ponad granicami państw, a nawet pomiędzy kontynentami. Nierzadko zderzamy się wtedy z różnym od naszego sposobem komunikowania się czy stylem zachowania. Nie zawsze uświadamiamy sobie potencjał różnic, których powierzchownie doświadczamy. Ich zakotwiczenie sięga czasem zaskakująco głęboko do niewidocznych dla nas struktur.

Nastawienie na dostrzeganie relacji typowe w kręgu azjatyckim przejawia się w częstym używaniu czasowników, natomiast postrzeganie świata poprzez podmiot, typowe dla użytkowników języków zachodnich, widoczne jest w częstym posługiwaniu się rzeczownikami.  Nie wystarczy zatem nauczyć się języka chińskiego, by właściwie interpretować zachowanie i myślenie oraz zbliżyć do koncepcji świata ludzi wschodu. Jak się więc zrozumieć?

Kompetencja międzykulturowa to element coraz bardziej niezbędny w nowoczesnych organizacjach. Na warsztacie zaprosimy Was do poznania tego fascynującego obszaru i wzięcia udziału w wybranym ćwiczeniu z dziedziny treningu międzykulturowego.

Cele szkolenia

  • Dowiecie się o co chodzi z tą kulturą?
  • Zobaczcie, w jaki sposób można rozwijać i budować kompetencje międzykulturowa w kontekście nie tylko biznesowym.
  • Doświadczycie nowej perspektywy patrzenia na różnorodność w świecie zróżnicowanym kulturowo.

Trener

Warsztat poprowadzi: Maria Godyń

Maria Godyń – etnolog, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie etnologii, absolwentka Inter Cultural Trainer Program w Krakowie. Znawca tematyki międzykulturowej. Szczególnie interesuje ją przekraczanie granic zaprogramowania kulturowego. Jest również specjalistą w dziedzinie antropologii pamięci.

Więcej o szkoleniu

Udział w warsztacie inauguracyjnym jest bezpłatny i możliwy tylko po wcześniejszym zgłoszeniu chęci uczestnictwa drogą mailową: szkolenia@neraida.pl (prosimy o przesłanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu). Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o warsztacie na stronie: http://www.neraida.pl/