Warsztaty z reportażu dla dziennikarzy

Miejsce szkolenia: Warszawa
Data szkolenia: 14-15 kwietnia

Szukasz intrygującej historii? Aktualnego i poruszającego tematu? A może ciekawego bohatera do swojego reportażu albo audycji? Jeśli tak – jesteś we właściwym miejscu! W konsumpcyjnym świecie jest ich miliony, choć nie łatwo ich zauważyć – uzależnieni. Od pracy, seksu, Internetu… Pomożemy Ci do nich dotrzeć. Wyjaśnimy, czym jest uzależnienie od czynności i jak znaleźć eksperta w wybranym temacie i jak o nim pisać.

Program szkolenia

Warsztat poświęcony sztuce reportażu prowadzić będzie Katarzyna Surmiak – Domańska.
Bohaterem tworzonych i omawianych na warsztacie prac – inspirującym jednocześnie do zgłębienia tematyki współczesnych uzależnień – będzie zaś siecioholik, który zechciał podzielić się swoją dramatyczną i wielowymiarową historią.

Udział w warsztacie jest nieodpłatny, organizator zapewnia wyżywienie podczas warsztatu. Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

Katarzyna Surmiak-Domańska – reporterka „Gazety Wyborczej”, tutorka w Polskiej Szkole Reportażu przy Instytucie Reportażu, z wykształcenia romanistka. Autorka książek non – fiction, m.in. Mokradełko (książka znalazła się w finale nagrody literackiej NIKE 2013) oraz Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość. Obecnie pracuje nad biografią Krzysztofa Kieślowskiego.

Więcej o szkoleniu

Warsztaty podzielone zostaną na dwie części:

1.Teoretyczną, podczas której przedstawiona zostanie charakterystyka każdego z uzależnień, jego historia, przyczyny powstania, regulacje prawne, najnowsze badania dotyczące jego rozpowszechnienia w Polsce, opis przypadków i historii osób dotkniętych określonym uzależnieniem;

2.Praktyczną, podczas której uczestnicy będą szukać własnych pomysłów na opisanie historii związanych z pracoholizmem, siecioholizmem, patologicznym hazardem i zakupoholizmem

Udział w darmowym szkoleniu

Zapisy na warsztat poprzez formularz znajdujący się na stronie www.fundacja-inspiratornia.pl

Kontakt

608 015 735 ; fundacja.inspiratornia@gmail.com