Aromaterapia w służbie człowiekowi czyli o dziękczynnym wpływie olejków eterycznych

Zapraszam na spotkanie Warszawskiej Współpracy Szkoleniowej w piątą rocznicę jej inauguracji. Z tej okazji temat bardzo przyjemny, pachnący i relaksujący a zarazem pożyteczny: Aromaterapia w służbie człowiekowi czyli o dziękczynnym wpływie olejków eterycznych, a i miejsce spotkania – smakowite.

Aromaterapia to kuracja z wykorzystaniem olejków eterycznych, które wprowadzane są do organizmu poprzez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie, inhalacje) lub poprzez skórę (masaże, kąpiel lub kompres). Innymi słowy jest to metoda medycyny naturalnej polegająca na terapii wielu dolegliwości olejkami eterycznymi z roślin, stosowanymi poprzez inhalacje oraz przez skórę. Francuska szkoła aromaterapii pozwala też na stosowanie doustnie tych olejków w określonych dolegliwościach, gdyż kupowane we francuskich aptekach olejki eteryczne są to 100% czyste olejki eteryczne bez żadnych domieszek i najczęściej BIO.

Program warsztatu

  1. Pozyskiwanie olejków eterycznych.
  2. Właściwości i działanie
  3. Zastosowanie
  4. Synergie olejków. Jak przygotowywać i stosować mieszanki olejków i dlaczego warto olejki mieszać.
  5. Przeciwwskazania.

Podczas spotkania będzie możliwość powąchania wielu olejków eterycznych a przede wszystkim tych najczęściej używanych: lawendowego, pomarańczowego, z drzewka herbacianego, 3 odmian eukaliptusa (promienistego, okrągłego i cytrynowego) bazyliowego, kadzidanego, ylang-ylang….

Prowadząca

O olejkach opowie Jolanta Christol, która swoja wiedzę o olejkach zdobywała w czasie 15-stoletniego pobytu we Francji . Jola pracowała w korporacjach P&G oraz Sanofi jako szef kontrolingu projektów inwestycyjnych, światowej produkcji szczepionek i Chef Compliance Officer kontroli wewnętrznej zakupów. Ponadto jest ekspertem masażu tkanek miękkich głębokich, powięziowego, om shanti, kalifornijskiego i refleksologii twarzy i stóp.
Jej motto: „Czerpać radość z życia, być szczęśliwym i dawać szczęście innym”.

Kiedy i gdzie?

Bezpłatny warsztat „Aromaterapia w służbie człowiekowi czyli o dziękczynnym wpływie olejków eterycznych” odbędzie się 20 maja w godzinach 11.00-14.00 w Warszawie – Saska Kępa, ul. Nobla 3, Bar winny „Le Rendez-vous”.

Udział w tym bezpłatnym warsztacie

Obowiązują zapisy przez poniższy formularz.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSflbW3GdvI-mS0…

Warsztat jest bezpłatny.