Z motyką na słońce, czyli jak słuchać, żeby zrozumieć innych i mówić tak, aby znaleźć

Zapraszam na kolejny warsztat Warszawskiej Współpracy SzkoleniowejZ motyką na słońce, czyli jak słuchać, żeby zrozumieć innych i mówić tak, aby znaleźć. Spotkanie dla tych, którzy chcą lepiej rozumieć potrzeby innych i prowadzić rozmowę, która daje szansę na wyjście z każdej sytuacji.

Ten darmowy warsztat odbędzie się 17 września 2016 w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 7.

Zgadzam się z wypowiedziami: „Największy problem w komunikacji? Nie słuchamy, aby zrozumieć. Słuchamy, aby odpowiedzieć” i „Komunikacja międzyludzka jest jedną z kluczowych umiejętności, bo wpływa na wszystkie aspekty naszego życia”. Rozmawiać tak, aby być zauważonym, usłyszanym i zrozumianym a jednocześnie brać pod uwagę innych to prawdziwa sztuka. Daje nam możliwość lepszego zadbania o siebie, poznania i zrozumienia tego, co dla nas ważne w relacjach z innymi. Wzmacnia poczucie własnej wartości, budując szacunek dla samego siebie i do innych. Bywa tak, że nie potrafimy mówić o tym, co naprawdę ważne i prawdziwe. Zamiast wyrazić nasze emocje i potrzeby zrzucamy odpowiedzialność, oceniamy i żądamy niszcząc jednocześnie nasze relacje.

Program warsztatu

  1. Miniwykład o empatii.
  2. Praktyczne ćwiczenie empatii w parach.
  3. Miniwykład aktywne słuchanie i informacja zwrotna.
  4. Ćwiczenie aktywnego słuchania i rozumienia wypowiedzi innych.
  5. Empatyczna Komunikacja – 4 kroki Porozumienia Bez Przemocy, czyli w poszukiwaniu wyjścia z każdej sytuacji.

Trener

Sylwester Słomski – założyciel Akademii Relacji, na szkoleniach z radością umożliwia praktyczne poznanie Empatycznej Komunikacji – języka Porozumienia Bez Przemocy. Wspiera uczestników warsztatów w zastosowaniu wiedzy w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Oprócz grupowych szkoleń otwartych prowadzi szkolenia dla nauczycieli i organizacji pozarządowych. Wieloletnie doświadczenie zdobywał u polskich i zagranicznych trenerów NVC.

Udział w darmowym warsztacie

Zapisy tylko przez formularz:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSepuGL8aVdZ78W…