Cyfrowy dom

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy na bezpłatny warsztat: Cyfrowy dom.

Miejsce szkolenia: Bydgoszcz, Regionalne Centrum Innowacyjności, ul. Prof. S. Kaliskiego 7, Budynek A, sala A7
Termin szkolenia: 18 kwietnia 2012 godz. 14.00 – 18.15

Celem warsztatu będzie zaprezentowanie najnowszych rozwiązań z zakresu „Inteligentnego Budynku”, przeznaczonych dla mieszkań i rezydencji. Dodatkowo skrótowo przedstawione zostaną instalacje uzupełniające teletechniczną infrastrukturę budynkową:

  1. Domowa sieć komputerowa
  2. Instalacja domofonowa
  3. Instalacja TV SAT
  4. Instalacja alarmowa, kontrola dostępu
  5. System telemetrii
  6. Światłowód do mieszkania (FTTH)

Warsztat jest przeznaczony dla studentów wydziału elektroniki o specjalności, automatyka lub telekomunikacja.

Podczas zajęć, w oparciu o system MyHome firmy LEGRAND planujemy stworzyć możliwość: konfiguracji, uruchomienia, testów sterowników i systemów dla opracowanych na potrzeby warsztatów scenariuszy działania.
W ramach „Case study” podzielimy się naszymi doświadczeniami i kompleksową analizą źródeł sukcesów i porażek napotkanych w trakcie ostatnio zrealizowanego projektu dla osiedla domów jednorodzinnych.

Prowadzący bezpłatny warsztat

Zbigniew Kopaczewski – pracuje w TP Teltech, ekspert do spraw rozwoju i kluczowych projektów, koordynator wielu projektów związanych z projektowaniem i budową sieci LAN ostatnio odpowiedzialny za przygotowanie infrastruktury informatycznej na potrzeby losowania grup eliminacyjnych Piłkarskich Mistrzostw Europy EURO 2012. Obecnie jest zaangażowany w przygotowanie rozwiązań dla projektów sieci FTTH i „Inteligentnego Budynku”.